Savage Arms 32803 220 Harvester Full Size 20 Gauge Bolt 2rd 22" Slug Barrel, AccuStock w/AccuFit V2 Flat Dark Gray Synthetic Stock, Right Hand
$792.50
product code:32803
UPC:011356328038
Brand:Savage
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber Gauge | 20 Gauge |
| Chamber | 3" |
| Choke | Fully Rifled Bore |
| Family | 220 Series |
| Finish | Matte Blued |
| Finish Type | Blued |
| Grip Type | Flat Dark Gray AccuFit V2 |
| Magazine | 1 2 rd. Detachable Box |
| Manufacturer Model No | 32803 |
| Model | 220 Harvester |
| Overall Length | 43.11" |
| Stock Frame Grips | Synthetic Stock Flat Dark Gray AccuFit V2 |
| Type | Shotgun |
| Weight | 7.7 lbs. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


